16.12.2018r. Godz. 07:52Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.01.2018r.

dodano: 7 stycznia 2018 o 20:01 | ostatnia aktualizacja: 8 stycznia 2018 o 21:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 18 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów oraz 12 miejscowych zagrożeń. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 43 zastępy, w sile 174 strażaków.

W Kuźnicy Katowskiej, pow. opolski, samochód osobowy wypadł z drogi i zatrzymał się na polu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym, następnie przekazali je zespołowi ratownictwa medycznego.

Do groźnie wyglądającego pożaru budynku mieszkalnego, jednorodzinnego typu „bliźniak”, doszło w Głuszynie, pow. namysłowski. Ogień objął część dachu jednego z budynków. Przed przybyciem straży z drugiego budynku ewakuowały się dwie osoby. Nie odnotowaliśmy osób poszkodowanych.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania