19.03.2019r. Godz. 02:39Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.01.2019 r.

dodano: 8 stycznia 2019 o 00:01 | ostatnia aktualizacja: 8 stycznia 2019 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 20 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary oraz  12 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W  powyższych zdarzeniach  poszkodowanych  zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych zaangażowanych było 41  zastępów, w sile  160 strażaków.

O godzinie 17:47 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z samochodem ciężarowym w miejscowości Ligota Górna do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy JRG Kluczbork w wyniku zaistniałego zdarzenia nikt z podróżujących nie został ranny.

W  Głubczycach o godzinie 19:48 strażacy zostali poinformowani o mdlejącym dziecku w mieszkaniu, prawdopodobnie zatrucie tlenkiem węgla. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy JRG Głubczyce, po przybyciu na miejsce akcji zastano ZRM, który zajmował się osobami poszkodowanymi w tym dwójką dzieci. Lekarz na miejscu akcji zadecydował o wezwaniu drugiego zespołu ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce akcji oraz dokonali pomiarów stężenia CO, urządzenia pomiarowe wykazały obecność tlenku węgla w atmosferze. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały 4 osoby w tym 2 dzieci, wszystkie osoby zostały zabrane do szpitala celem hospitalizacji.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania