20.03.2019r. Godz. 22:58Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.03.2015r

dodano: 7 marca 2015 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 8 marca 2015 o 21:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W czasie minionej doby na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 48 razy: w tym 37 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach udział brały 100 zastępów i 499 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń 3 osoby zostało poszkodowanych, w tym jedna śmiertelnie. 

Ważniejsze zdarzenia:

W miejscowości Kolnica pow. brzeski doszło do zdarzenia drogowego. Po przybyciu na miejsce stwierdzono kolizję z udziałem trzech samochodów. Dwa pojazdy znajdują się na jezdni jedno na poboczu, w czasie prowadzonych działań jezdnia nie przejezdna w obu kierunkach. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, zebraniu płynów eksploatacyjnych. ZRM przebadał wszystkich uczestników zdarzenia, nikogo nie zabrał do szpitala. 

W miejscowości Kosorowice, doszło do zdarzenia na akwenie, po przybyciu zastępów straży zastano ciało pływające po powierzchni stawu w odległości około 15 metrów od brzegu. Zadania strażaków polegały na zwodowaniu łódki, dotarciu do osoby poszkodowanej, dopłynięciu z nią do brzegu oraz wyjęciu z wody na brzeg. Osoba poszkodowana nie posiadała funkcji życiowych. Przystąpiono do resuscytacji krążeniowo - oddechowej. W momencie przybycia na miejsce ZRM osoba ta została przekazana. Po ok dziesięciu minutach od momentu przybycia ZRM lekarz stwierdził zgon. 

Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

kpt. Krzysztof Letki