18.06.2018r. Godz. 05:26Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.03.2018 r.

dodano: 7 marca 2018 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 10 marca 2018 o 00:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 24 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, oraz 16 miejscowych zagrożeń. W powyższych zdarzeniach poszkodowanych zostało 7 osób, w tym 2 śmiertelne. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 62 zastępy, w sile 261 strażaków.

Dziś po godz. 5.30 w okolicy miejscowości Krępna w wyniku poślizgu samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Do zdarzenia zadysponowano zastępy Straży Pożarnej z Krapkowic, oraz OSP z Krępnej i Obrowca. Po przybyciu na miejsce Straż dokonała ewakuacji jednej z poszkodowanych osób, która następnie została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. U drugiej osoby przybyły na miejsce lekarz z Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon.

Przed godz. 12 w Strzelcach Opolskich funkcjonariusze PSP zostali zadysponowani do zabezpieczenia lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania Straży polegały na przyjęciu śmigłowca i pomocy w transporcie poszkodowanego.

Stanowisko Kierowania
asp. Jakub Pleśniak