21.03.2019r. Godz. 12:42Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.03.2019 r.

dodano: 7 marca 2019 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 8 marca 2019 o 21:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 46 razy. Odnotowaliśmy 32 pożary,  11 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W  powyższych zdarzeniach poszkodowana zostały 4 osoby . We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział  97 zastępów, w sile 409 strażaków.

O godz. 13:27 do Stanowiska Kierowania Miejskiego w  Opolu wpłynęło zgłoszenie  o pożarze samochodu osobowego na autostradzie A4,  214 km kierunek Katowice, kierowca sam podróżował samochodem w momencie przybycia na miejsce akcji zastępów straży pożarnej znajdował się poza pojazdem. Na czas prowadzonych działań gaśniczych ruch na autostradzie został całkowicie zatrzymany. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

O godz. 14:45 do Stanowiska Kierowania Miejskiego w  Opolu wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Chróścina, samochód uderzył w ogrodzenie dwóch posesji oraz uszkodził część pokrycia dachowego pobliskiego domu. Pojazdem podróżowały trzy osoby, którym przed przybyciem zastępów straży pożarnej Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy medycznej.  Będący na miejscu akcji lekarz nie zakwalifikował żadnej z osób do hospitalizacji.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania