10.12.2018r. Godz. 08:13Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.05.2018 r.

dodano: 7 maja 2018 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 8 maja 2018 o 22:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym, na terenie województwa opolskiego, straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 13 pożarów i 12 miejscowych zagrożeń. W zdarzeniach poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 44 zastępy w sile 199 strażaków.

1. W miejscowości Lewin Brzeski (powiat brzeski) rowerzysta wjechał w przechodnia. W wyniku zdarzenia obie osoby odniosły obrażenia. Z uwagi na długi dojazd do miejsca zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego, pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym udzielili druhowie z OSP Lewin Brzeski.

2. Strażacy ze Zlatych Hor (Republika Czeska) poprosili o pomoc przy zbieraniu substancji zanieczyszczajacej rzekę Złoty Potok. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej z JRG w Głuchołazach wraz z przyczepą wyposarzoną w zaporę przeciwolejową.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania