23.10.2017r. Godz. 09:49Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.06.2014r.

dodano: 7 czerwca 2014 o 21:06 | ostatnia aktualizacja: 8 czerwca 2014 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 20 razy, w tym 7 pożarów oraz 13 miejscowych zagrożeń. W działaniach udział brały 32 zastępy i 131 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 5 osób.

W miejscowości Buków, pow. nyski, samochód osobowy z nieznanych przyczyn stoczył się do jeziora. Wewnątrz pojazdu przebywały dwie osoby. Jedna opuściła pojazd o własnych siłach, drugą, nieprzytomną osobę, wydobył z pojazdu przebywający nieopodal wędkarz. Jednocześnie z jednostkami straży na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który zajął się poszkodowanym. Pomimo próby przywrócenia czynności życiowych obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon.

W Brzegu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Poszkodowanym kierowcą motocykla zajął się zespół ratownictwa medycznego natomiast strażacy udzielili kwalifikowane pierwszej pomocy kierującej samochodem. Odłączono dopływ prądu z akumulatora, usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni, zebrano rozlane płyny eksploatacyjne z jezdni.

Ponadto strażacy wyjeżdżali do dwóch zdarzeń drogowych w pow. kluczborskim;

W miejscowości Bogdańczowice, na prostym odcinku drogi motocyklista uderzył w przebiegającą przez drogę sarnę. Kierujący, wskutek uderzenia wpadł do rowu. Obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego udzielił mu pierwszej pomocy, następnie przewiózł poszkodowanego do szpitala.

W Unieszowie samochód osobowy uderzył w bramę oraz ogrodzenie posesji budynku wielorodzinnego. Strażacy odnaleźli kierującego na pobliskim polu i przekazali obecnemu na miejscu zespołowi ratownictwa medycznego, który przewiózł go do szpitala. Odłączono dopływ prądu z akumulatora oraz zakręcono zawór w butli LPG.

sporządził

Dyżurny Operacyjny