24.10.2017r. Godz. 00:14Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.06.2015r.

dodano: 7 czerwca 2015 o 21:06 | ostatnia aktualizacja: 8 czerwca 2015 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 30 razy, w tym 15 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach zaangażowanych było 68 zastępów i 287 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 3 osoby.

W pobliżu Dębskiej Kuźni paliło się poszycie leśne w młodniku. Na miejsce skierowano 3 zastępy straży oraz samolot gaśniczy, który wykonał jeden zrzut środka gaśniczego. Spaleniu uległo ok. 25 arów.

W Bielicach, pow. nyski strażacy zostali wezwani do zakleszczonego mężczyzny pomiędzy budynkiem, a betonowym ogrodzeniem. Przy użyciu sprzętu burzącego rozebrano ogrodzenie i uwolniono poszkodowanego. Ratownicy udzielili mężczyźnie kwalifikowane pierwszej pomocy, następnie przekazali pod opiekę przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego.

W Ligocie Górnej, pow. kluczborski  ratownicy zostali wezwani do psa, który znajdował się w wodzie, w odległości około 20m od brzegu. Pies w akwenie stracił orientację i od pewnego czasu poruszał się w kółko nie reagując na wołanie właścicieli. Strażacy zwodowali desko-sanie, dwóch ratowników w skafandrach półsuchych dotarło do zwierzęcia i zagoniła psa w stronę brzegu, gdzie odebrała go właścicielka.

sporządził

Dyżurny Operacyjny