18.10.2017r. Godz. 11:18Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.07.2012

dodano: 7 lipca 2012 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 7 lipca 2012 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.07.2012
  1. Na 215 kilometrze autostrady A4 prawdopodobnie zaśnięcie kierującego autobusem było przyczyną wypadku. Działania jednostek straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy uczestniczącym w zdarzeniu pasażerom. Dwie osoby zostały poszkodowane, którym pomocy udzieliły przybyłe na miejsce zespoły ratownictwa medycznego i zabrały jej do szpitala. Międzyczasie zadysponowany został autobus z komendy miejskiej państwowej straży pożarnej w Opolu celem przewiezienia pozostałych 33 podróżujących. Straty spowodowane tym zdarzeniem oszacowano na 50 tys.pln.

2. W godzinach wieczornych na terenie naszego województwa zanotowaliśmy silną aktywność atmosferyczną. Nad trzema powiatami tj. namysłowskim, kluczborskim i oleskim przeszły silne burze powodując uszkodzenia drzewostanów, budynków i sieci elektrycznej. Najpoważniejsza sytuacja była w powiecie namysłowskim gdzie usuwanie powalonych drzew i przywrócenie drożności dróg potrwa jeszcze wiele godzin.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

Dyżurny Operacyjny Województwa