22.07.2018r. Godz. 08:42Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.07.2018 r.

dodano: 7 lipca 2018 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 7 lipca 2018 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 44 razy. Odnotowaliśmy 19 pożarów, 22 miejscowe zagrożenia oraz 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanaych zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 103 zastępy, w sile 451 strażaków.

W Żywocicach powiat krapkowicki doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z motocyklem. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący motorem młody mężczyzna. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przez strażaków motocyklista został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Na czas prowadzenia działań ruch został wstrzymany w obu kierunkach.

W miejscowości Przeczów powiat namysłowski na terenie nieczynnej przepompowni do studzienki odstojnikowej wpadła młoda sarna. Po sprawdzeniu atmosfery wewnątrz studzienki przy pomocy pasów transportowych zwierzę wydobyto na zewnątrz. Po wyciągnięciu, sarna cała i zdrowa udała się w kierunku pobliskiego lasu.

Autor: mł. asp. Paweł Tomas