21.10.2017r. Godz. 08:50Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.10.2013

dodano: 7 października 2013 o 17:10 | ostatnia aktualizacja: 7 października 2013 o 21:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym strażacy interweniowali 15 razy, w tym 4 pożary, 9 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe

O godz. 00:36 w miejscowości Wachów, pow. oleski, samochód osobowy, na prostym odcinku drogi uderzył w drzewo. Samochodem poruszały się dwie osoby, które w czasie dojazdu JOP znajdowały się poza pojazdem. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy obu poszkodowanym. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kierującego, natomiast pasażer został zabrany przez ZRM do szpitala. Na czas działań droga powiatowa była zamknięta. Powstałe straty oszacowano na 12 tys.

W Krapkowicach, przy ul. 3 maja, o godz. 15:12, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego oraz motoroweru. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące motorowerem. Na miejscu znajdował się ZRM, który udzielał pomocy kierującemu. Działania straży polegały na udzieleniu KKP pasażerce motoroweru, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni. Wstępnie straty oszacowano na 3 tys.

sporządził

Dyżurny operacyjny województwa