14.12.2017r. Godz. 03:22Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.10.2014

dodano: 7 października 2014 o 14:10 | ostatnia aktualizacja: 18 października 2014 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 28 razy, w tym 8 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 12 osób.

W powiecie prudnickim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 06.42 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i busa w miejscowości Zwiastowice. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych 8 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Ustalono, że w wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 6 osób, z których jedna jest uwięziona w pojeździe.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonaniu dostępu do jednej z osób poszkodowanych uwięzionej w pojeździe, a następnie przekazaniu jej Zespołowi Ratownictwa Medycznego

- wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Miejsce zdarzenia przekazano policji.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania