18.10.2017r. Godz. 11:17Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.12.2013

dodano: 7 grudnia 2013 o 18:12 | ostatnia aktualizacja: 9 grudnia 2013 o 00:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa odnotowaliśmy dziewiętnaście osób poszkodowanych w zdarzeniach.

Wskutek zatrucia tlenkiem węgla poszkodowane zostało dziewięć osób.:

- w Paczkowie na prośbę policji sprawdzaliśmy zawartość CO w mieszkaniu, gdzie znaleziono zwłoki mężczyzny, badanie potwierdziło obecność CO na poziomie 80 ppm.

- w Kędzierzynie - Koźlu niesprawny piecyk gazowy był powodem zatrucia tlenkiem węgla siedmiu osób ( w tym czwórki dzieci), przyrządy pomiarowe wskazały CO na poziomie 180 ppm.

- w Opolu na ul Plebiscytowej jedna osoba została zatruta tlenkiem węgla, w mieszkaniu przyrządy pomiarowe wskazały 150 ppm CO.

W wypadkach drogowych ranne zostało dziesięć osób:

- w Żlinicach w powiecie opolskim w wyniku czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a dwie zostały ranne.

- w Pawłowiczkach w powiecie k-kozielskim pięć osób zostało rannych w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych.

- w Większycach w powiecie k – kozielskim w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych ranna została jedna osoba.

- w Szczedrzyku w powiecie opolskim w wyniku uderzenia w drzewo samochodem osobowym poszkodowana została jedna osoba.

Ponadto strażacy interwencji do usuwania skutków silnych wiatrów 55 razy. W większości to wyjazdy do powalonych drzew tarasujących przejazd i usuwanie elementów konstrukcyjnych budynków stwarzających zagrożenie.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP