22.10.2017r. Godz. 10:18Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.12.2014r.

dodano: 7 grudnia 2014 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 8 grudnia 2014 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.12.2014r.

W czasie mijającej doby na terenie naszego województwa straż pożarna interweniowała 16 razy. Wyjeżdżano 5 razy do pożarów, 8 razy do miejscowych zagrożeń i 3 razy do alarmów fałszywych. W zdarzeniach tych w sumie poszkodowane zostały 4 osoby, w tym 3 w wypadku drogowym. W działaniach ogółem udział brało 26 zastępów w sile 111 strażaków.

Do najgroźniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Wysoka koło Olesna. W Wyniku zderzenia czołowego 2 samochodów osobowych 3 osoby zostały poszkodowane. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki. Kierowano także ruchem pojazdów. Następnie usunięto pojazd na pobocze i zebrano pozostałości powypadkowe z jezdni. Usunięto też rozlane płyny eksploatacyjne z uszkodzonych pojazdów. Powstałe straty oszacowano wstępnie na kwotę około 12 tys. zł.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania