19.12.2018r. Godz. 14:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.01.2013r.

dodano: 8 stycznia 2013 o 20:01 | ostatnia aktualizacja: 9 stycznia 2013 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.01.2013r.

1. O godzinie 12:26 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu otrzymał zgłoszenia zderzenia się dwóch samochodów osobowych w miejscowości Krasna Góra. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy, tj. 13 strażaków, którzy po dojeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem osobom. Łącznie w zdarzeniu poszkodowanych zostało 6 osób i wszystkie zostały zabrane przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

2. W miejscowości Broniszowice (pow. nyski) o godzinie 14:11 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w wyniku czego trzy osoby zostały ranne. Do jednej z poszkodowanych strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp, a następnie udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wszystkie osoby poszkodowane zostały zabrane przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

3. W pozostałych zdarzeniach drogowych na terenie województwa opolskiego ranne zostały cztery osoby.

4. W Opolu o 21:15 strażacy zadysponowani zostali do zbadania stężenia tlenku węgla w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w którym doszło do zasłabnięcia 15-sto latka w łazience. Przeprowadzony pomiar potwierdził obecność tlenku węgla w mieszkaniu, a osoba poszkodowana została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

_________________________________

Komenda Wojewódzka PSP w Opolu