19.12.2018r. Godz. 08:48Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.01.2017r.

dodano: 8 stycznia 2017 o 21:01 | ostatnia aktualizacja: 9 stycznia 2017 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 12 pożarów oraz 13 miejscowych zagrożeń. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 7 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 46 zastępów  w sile 198 strażaków.

W Brzegu, ze względu na brak karetki, strażacy zostali wezwani do nieprzytomnej kobiety leżącej na chodniku. Udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, do czasy dojazdu zespołu ratownictwa medycznego.

W Kędzierzynie Koźlu, strażacy zostali wezwani do mężczyzny, który stracił przytomność podczas kąpieli. Urządzenie wielogazowe wskazało 460 ppm. tlenku węgla. Strażacy ewakuowali poszkodowanego w bezpieczne miejsce i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zespół ratownictwa medycznego przewiózł poszkodowanego do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania