18.02.2019r. Godz. 12:53Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.01.2018r.

dodano: 8 stycznia 2018 o 21:01 | ostatnia aktualizacja: 9 stycznia 2018 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 14 razy. Odnotowaliśmy 3 pożaróy oraz 9 miejscowych zagrożeń. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 31 zastępów, w sile 119 strażaków.

            Około godziny 20:14 dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Opolu otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia czadem małego dziecka na ulicy. Alojzego Dambonia w Opolu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano lokatorów na zewnątrz mieszkania. Dziecku w wieku 5 lat udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy po czym zostało przekazane przybyłemu na miejsce zdarzenuia zespołowi ratownictwa medycznego i zabrane na badania do szpitala.. Urządzenia pomiarowe wskazały 315 ppm tlenku węgla w powietrzu. Przyczyna uwalniania się tlenku węgla była niesprawna wentylacja. W łazience znajdował się piec na paliwo gazowe. W części bloku odcięto dopływ gazu. Działania na miejscu prowadziło pogotowie gazowe oraz dział techniczny wspólnoty mieszkaniowej pod nadzorem Policji. W mieszkaniu nie było czujki czadu natomiast były zainstalowane w sąsiednich mieszkaniach i tam załączył się alarm podczas zdarzenia. Po przebadaniu przyległych mieszkań stwierdzono zawartości tlenku węgla w powietrzu około 30 ppm.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania
Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
mł. asp. Paweł Tomas