22.01.2019r. Godz. 07:54Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.01.2019r.

dodano: 8 stycznia 2019 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 9 stycznia 2019 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 20 razy. Odnotowaliśmy 7 pożary oraz  10 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W  powyższych zdarzeniach  poszkodowanych  zostało 8 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych zaangażowanych było 59  zastępów, w sile 270 strażaków.

O 9.10 na 263 kilometrze autostrady A4 kierunek Wrocław miał miejsce wypadek trzech samochodów osobowych spowodowany niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze. Z pięciu osób biorących udział w zdarzeniu jedną nieprzytomną zajmował się przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego. Na czas prowadzenia przez nas działań ruch w kierunku Wrocławia był całkowicie zablokowany. Straty materialne powstałe w tym zdarzeniu oszacowano na 25 tys. pln.

W miejscowości Olbrachcice powiat prudnicki doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym spowodowanym najprawdopodobniej nieszczelnością przy piecu kaflowym.  Nasze działania polegały w pierwszej kolejności na wyprowadzeniu poszkodowanego z pomieszczenia objętego pożarem (osoba o ograniczonej możliwości poruszania się ). Sprowadzano go przy pomocy windy z pierwszego piętra i przekazano przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Wyniesiono nadpalone elementy wyposażenia kuchennego i sprawdzono kamerą termowizyjną. Straty materialne oszacowano na 30 tys.pln a wartość uratowanego mienia przyjęto szacunkowo na 200 tys.pln.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania