12.12.2018r. Godz. 11:37Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.02.2015r.

dodano: 8 lutego 2015 o 22:02 | ostatnia aktualizacja: 9 lutego 2015 o 18:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 24 razy, 5 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowanych było 49 zastępów i 217 strażaków, w zdarzeniach poszkodowanych zostało 11 osób.

O godz. 09:25, na 205 km. autostrady A4, kier. Katowice, samochód osobowy zjechał z drogi i wpadł do rowu. Poszkodowane zostały cztery osoby z czego jedną, do szpitala, przewiózł śmigłowiec LPR. Pozostałe trzy osoby zostały przewiezione na SOR karetkami zespołu ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli dopływ prądu z akumulatora. Na czas działań droga w kierunku Katowic była zamknięta.

O godz. 11:38 w miejscowości Krzywizna DK11, pow. kluczborski, samochód osobowy uderzył w barierę energochłonną, zjechał do rowu i przewrócił się na dach. Podróżujące trzy osoby zostały przewiezione, przez zespół ratownictwa medycznego na obserwację do szpitala. Odłączono dopływ prądu z akumulatora zamknięto jeden pas drogi oraz kierowano ruchem wahadłowo.

Dyżurny operacyjny

mł.asp. Damian Skowroński