18.04.2019r. Godz. 18:37Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.02.2019 r

dodano: 8 February 2019 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 9 February 2019 o 22:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 21 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 56 zastępów, w sile 196 strażaków.

W okolicach miejscowości Komorzno pow. kluczborski na obszarze leśnym doszło do wypadku podczas wykonywania czynności zrywkowych.  W ciągnik uderzył konar drzewa wielkości ok. 2 metrów, wbił się do wnętrza kabiny raniąc operatora maszyny, zabezpieczono teren działań ewakuowano poszkodowanego i przekazano przybyłemu na miejsce ZRM. Zabezpieczono miejsce lądowiska dla śmigłowca LPR który następnie przetransportował poszkodowanego do szpitala.

W godzinach wieczornych w miejscowości Zdzieszowice doszło do pożaru pokoju w budynku wielorodzinnym. Na miejscu działało 6 zastępów straży pożarnej. Podczas działań ewakuowano 3 osoby w tym lokatorkę mieszkania w którym powstał pożar – z obrażeniami ciała, pozostałe osoby bez obrażeń. Osoba poszkodowana została zaopatrzona medycznie przez strażaków a następnie przekazana pod opiekę ZRM. Działania polegały na ugaszeniu pożaru, sprawdzeniu pomieszczeń oraz innych lokali mieszkalnych w klatce. Po zakończeniu działań pozostali lokatorzy wrócili do swoich mieszkań.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania