11.12.2018r. Godz. 17:27Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.03.2014r.

dodano: 8 marca 2014 o 09:03 | ostatnia aktualizacja: 9 marca 2014 o 21:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.03.2014r.

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu o godzinie 1:02 otrzymał zgłoszenie zdarzenia drogowego w Grodkowie. Niezwłocznie do zdarzenia zadysponował 2 zastępy tj. 6 strażaków, którzy ustalili, że doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych i są cztery osoby poszkodowane. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych do dwóch osób uwięzionych w pojeździe oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

2. W Lędzinach o godzinie 13:40 doszło do pożaru traw, który zagrażał pobliskim zabudowaniom. Przed przybyciem strażaków jeden z właścicieli podjął próbę gaszenia pożaru podczas której doznał poparzenia II stopnia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która następnie została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

3. Od początku roku odnotowaliśmy aż 699 interwencji związanych z wypalaniem traw. Tylko podczas minionej doby odnotowaliśmy aż 41 tego typu interwencji.

________________

Dyżurny Operacyjny