11.12.2018r. Godz. 17:22Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.03.2016

dodano: 8 marca 2016 o 19:03 | ostatnia aktualizacja: 9 marca 2016 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 24 razy w tym 9 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowanych było 70 zastępów i 271 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 16 osób.

W Hanuszowie, pow. nyski, na 58 km. DK 46, miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem czterech pojazdów, ciężarowego i trzech osobowych. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby, jedna została ciężko ranna, pozostałe trzy osoby odmówiły udzielenia pomocy. Akcja trwała ponad 6 godzin.

Na trasie Wrzoski - Niemodlin, niedaleko stacji paliw, miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy obu poszkodowanym, następnie przekazali pod opiekę przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni oraz kierowali ruchem wahadłowo.

sporządził

mł.kpt. Damian Skowroński