21.03.2019r. Godz. 13:42Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.03.2019 r

dodano: 8 marca 2019 o 21:03 | ostatnia aktualizacja: 9 marca 2019 o 20:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 61 razy. Odnotowaliśmy 32 pożary, 25 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 130 zastępów, w sile 521 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia

W Ligocie Prószkowskiej, doszło do pożaru poszycia leśnego na obszarze ok. 40ar. Do działań zadysponowano 6 zastępów w sile 23 ratowników. Akcja prowadzona w trudnodostępnym miejscu zakończyła się po ponad 3,5 godziny.

W Kędzierzynie-Koźlu, samochód osobowy zjechał z drogi i znajdował się w rowie. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu, następnie przekazali pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego.

Ponadto, w związku z silnymi wiatrami, jakie przeszły w dniu dzisiejszym nad naszym województwem, odnotowaliśmy 19 interwencji, głównie związane z połamanymi konarami oraz przewróconymi drzewami. W jednym przypadku (Brzeg) drzewo spadło na zaparkowany samochód osobowy, bez osób poszkodowanych.

Niestety nadal dochodzi do znacznej ilości pożarów traw, dzisiaj odnotowaliśmy 20 związanych z tym interwencji.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania