17.12.2018r. Godz. 06:18Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.04.2015

dodano: 9 kwietnia 2015 o 00:04 | ostatnia aktualizacja: 9 kwietnia 2015 o 21:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Podczas pełnienia służby straż pożarna interweniowała 23 razy z czego 12 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 4 osoby.

Ważniejsze zdarzenia.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono że ciągnik siodłowy z wypełnioną piaskiem naczepą zjechał z drogi na teren szkoły i uderzył w budynek. W chwili zderzenia w szkole przebywało ok.100 osób, przebywali oni w innej części obiektu – nikt z użytkowników nie ucierpiał. Pojazd zjeżdżając z drogi przejechał przez chodnik, uderzył lewym bokiem w latarnię powalając ją na ziemię, przejechał ok.50 m i uderzył w nieużywane, boczne wejście do szkoły nad którym znajdował się daszek z dachówką, wsparty na dwóch betonowych filarach. W wyniku uderzenia cała konstrukcja została zniszczona. W chwili przybycia jednostek straży pożarnej kierujący pojazdem przebywał w kabinie kierowcy bez oznak uszkodzenia ciała. Poszkodowanego odwieziono do szpitala. Po oględzinach obiektu od wewnątrz i stwierdzeniu pęknięć na ścianie zadysponowano na miejsce przedstawiciela nadzoru budowlanego, który miał określić zasady jego dalszego użytkowania.

W dniu dzisiejszym ok godz. 18.43 doszło do zapalenia się hali produkcyjnej w miejscowości Górażdże. Dowódca po rozpoznaniu, stwierdził, że pożarem objęta była maszyna rozdrabniająca oraz nagromadzony materiał do przeróbki (odpady) znajdujące się w dwóch przeciwnych końcach hali. Po odłączeniu prądu podano trzy prądy wody do wnętrza hali. Następnie rozstawiono SHD-21 i podano prąd wody na dach budynku. Po stłumieniu płomieni na dachu, podnośnik przestawiono na drugi koniec hali celem usprawnienia oddymiania (wybito kilka okien pod samym dachem hali) oraz ułatwienia dostępu do palącej się pryzmy odpadów do przerobu. Po ugaszeniu pożaru i przewietrzeniu hali pozostałości odpadów wywieziono na zewnątrz, gdzie je dogaszano. W pożarze brało udział 11 zastępów straży pożarnej.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania