17.12.2018r. Godz. 05:31Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.04.2017r.

dodano: 8 kwietnia 2017 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 8 kwietnia 2017 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 22 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń 5 osób zostało poszkodowanych. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 44 zastępy  w sile 200 strażaków.

Na terenie województwa doszło do kilku zdarzeń drogowych w których poszkodowanych zostało pięć osób.

W miejscowości Dobrzyń powiat brzeski zostaliśmy wezwani do pożaru budynku jednorodzinnego. Zapaliła się najprawdopodobniej nagromadzona sadza w przewodzie kominowym. Znajdujący się w domu lokatorzy opuścili dom przed przybycie zastępów straży pożarnej. Pożar ugaszono prowadząc działania z zewnątrz jak i wprowadzając dwa prądy gaśnicze wody wewnątrz budynku. Nikt nie został ranny a straty materialne oszacowano na 20 tys.pln.

SK OKW

mł.bryg. Rafał Bisowski