10.12.2018r. Godz. 23:36Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.05.2014r

dodano: 8 maja 2014 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 8 maja 2014 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.05.2014r

W dniu dzisiejszym zastępy straży pożarnej z terenu województwa opolskiego  interweniowały 18 razy, w tym były 2 pożary oraz 15 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy . W działaniach udział brało 43 zastępy i 161 strażaków. Ogółem  w  7 wypadkach drogowych  poszkodowanych  zostało 10  osób.

Około godziny 7:50 w miejscowości Bodzanów w powiecie nyskim  doszło do wypadku drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych.Z JRG Głuchołazy zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej.  Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren działania, a następnie wstrzymano ruch drogowy.  W wyniku tego zdarzenia ranne zostały dwie osoby, którym do chwili przybycia ZRM udzieliliśmy pomocy w ramach kpp. Pomagaliśmy także przy ewakuacji poszkodowanych do karetki pogotowia. Następnie usunięto z jezdni płyny eksploatacyjne z uszkodzonych pojazdów.

Pozostałe zdarzenia to m.in. usuwanie nadłamanego  drzewa nad jezdnią i gaszenie sterty słomy w miejscowości Łącznik.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa