17.10.2018r. Godz. 20:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.05.2018 r.

dodano: 8 maja 2018 o 22:05 | ostatnia aktualizacja: 9 maja 2018 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 24 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 8 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 47 zastępów, w sile 206 strażaków.

W godzinach porannych w miejscowości Jełowa pow. opolski doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W pojazdach łącznie podróżowało 6 osób. W wyniku zdarzenia pięć osób w tym troje dzieci uskarżało się na dolegliwości. Strażacy udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazali pod opiekę Pogotowiu.

O godzinie 14.24 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 268km Autostrady A4 w kierunku Katowic. Samochód osobowy zahaczył o tył ciężarówki a następnie uderzył w barierki. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Na czas prowadzenia działań autostrada w obu kierunkach była zablokowana.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania