17.12.2018r. Godz. 01:15Najnowsze interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 08.06.2013

dodano: 9 czerwca 2013 o 00:06 | ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2013 o 22:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W Budkowicach z nieustalonej przyczyny doszło do pożaru pomieszczenia piwnicy w budynku jednorodzinnym. Do działań skierowano 4 zastępy straży pożarnej w sile 17 strażaków. Na miejscu stwierdzono że palą się trociny składowane w piwnicy. Wszyscy mieszkańcy znajdowali się przed domem i udzielali informacji KDR, w czasie tej rozmowy jedno z dzieci właścicielki dostało ataku duszności. Natychmiast udzielono dziecku pomocy, podano tlen, ułożone zostało w pozycji przeciw wstrząsowej ,okryte folią ratunkową i prowadzono wsparcie psychiczne do momentu przybycia ZRM, któremu został przekazany poszkodowany. Po przewietrzeniu piwnicy i całego budynku, przystąpiono do sprawdzenia kamerą termowizyjną miejsca, w który wystąpił pożar. Sprawna akcja gaśnicza pozwoliła na szybkie opanowanie pożaru i wartość uratowanego mienia wstępnie oszacowano na 250tys zł.

Sporządził:

Dyżurny Operacyjny Województwa