12.12.2018r. Godz. 10:22Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 08.06.2014r.

dodano: 8 czerwca 2014 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2014 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

ważniejsze zdarzenia w dniu 08.06.2014r.

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 27 razy, w tym odnotowaliśmy 10 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń oraz 6 wyjazdów do alarmów fałszywych. Łącznie w działaniach udział brało 46 zastępów, w liczbie 179 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 8 osób.

O godz. 09:29 dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Opolu przyjął zgłoszenie o leżącym samochodzie osobowym w rowie, w miejscowości Żelazna. Po dojeździe JOP ustalono, że kierowca po spędzonej całej nocy na wędkowaniu, wracając do domu z nieznanych przyczyn wjechał do rowu. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy w przetransportowaniu poszkodowanego do karetki pogotowia.

W godzinach popołudniowych w Opolu na ul. Partyzanckiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące motocyklem, które odtransportowane zostały przez ZRM do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu oraz zneutralizowaniu płynów silnikowych. W działania było zaangażowanych 8 ratowników.

Do nietypowego zdarzenia w godzinach wieczornych doszło w miejscowości Julianpol w powiecie oleskim, gdzie zaobserwowano spadający płonący lampion. Na szczęście lampion spadł w miejsce stosunkowo bezpieczne, nie powodując pożaru i został szybko ugaszony. Ale co stałoby się, gdyby lampion spadł w miejsce pożarowo niebezpieczne...?, dlatego przestrzegamy przed urządzaniem tego typu zabaw, wysoka temperatura, niska wilgotność ściółki w lasach, sianokosy – mogą doprowadzić do tragedii.

Dyżurny Operacyjny Województwa

SK OKW PSP