09.12.2018r. Godz. 23:23Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.07.2014r.

dodano: 8 lipca 2014 o 15:07 | ostatnia aktualizacja: 9 lipca 2014 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.07.2014r.

W dniu dzisiejszym większość interwencji straży pożarnej związana była z usuwaniem skutków burzy, która przetoczyła się przez Opolszczyznę. Opolscy ratownicy interweniowali 158 razy z czego najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach:

- kędzierzyńsko-kozielskim – 41

- opolskim - 35

- namysłowskim - 20

- krapkowickim – 17

W większości przypadków były to wyjazdy do połamanych drzew i konarów na szlakach komunikacyjnych, ale zdarzyły się również groźne w skutkach zdarzenia, i tak:

W Karłowicach Wielkich w powiecie nyskim, prawdopodobnie od uderzenia pioruna, zapalił się dach budynku mieszkalnego. Działania straży polegały na podaniu 3 prądów wody na palący się dach a następnie na przewietrzeniu i przeszukaniu pomieszczeń. Wypalone i usunięte części dachu zabezpieczono plandekami. Straty oszacowano na kwotę 200 tys. zł. a uratowane mienie również na 200 tys zł. W działaniach brało udział 9 zastępów w liczbie 36 ratowników.

W Kadłubie w pow. strzeleckim przewrócone drzewo uszkodziło 3 samochody osobowe na terenie wypożyczalni samochodów, straty oszacowano na kwotę 8 tys. zł. Podobne zdarzenia odnotowano w Opolu na ul. Ściegiennego oraz w miejscowości Stobrawa, tam przewrócone drzewa uszkodziły pojedyncze samochody.

W Biadaczu w pow. kluczborskim od uderzenia pioruna zapaliła się słoma na polu. Pożar nie zdąrzył się rozprzestrzenić, gdyż od razu był stłumiony intensywnym opadem deszczu. W działaniach brało udział 10 ratowników z OSP Biadacz.

Co ważne, w dzisiejszych zdarzeniach nie odnotowaliśmy osób poszkodowanych.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa