12.12.2018r. Godz. 14:45Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.08.2012r.

dodano: 8 sierpnia 2012 o 15:08 | ostatnia aktualizacja: 8 sierpnia 2012 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.08.2012r.

1. O godzinie 11:26 do Miejskiego Stanowiska Kierowania w Opolu zgłoszono o plamie oleju na brzegu rzeki Odry w pobliżu ulicy Ligudy. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z łodzią, które po przybyciu stwierdziły plamę substancji ropopochodnej na rzece Odra o długości ok 50 metrów przy prawym brzegu (155 km). Zabezpieczono teren działań. Przy użyciu węża sorbcyjnego powstrzymano rozprzestrzenianie się plamy. Za pomocą sorbentu i podręcznego sprzętu burzącego zebrano substancję z powierzchni wody i wraz z zanieczyszczoną roślinnością umieszczono w pojemnikach dostarczonych przez zarządcę obiektu. Następnie brzeg oraz lustro wody o szer. ok 1m na całej długości wycieku spryskano dyspergentem.

2. O godzinie 14:50 w Prudniku doszło do pożaru łóżka medycznego w mieszaniu, w którym mieszkała niepełnosprawna osoba, nie mogąca się poruszać o własnych siłach. W wyniku pożaru kobieta doznała poparzeń II i III stopnia na powierzchni około 70% powierzchni ciała. Po przybyciu zastępów straży pożarnej ratownicy natychmiast przystąpili do schładzania oparzeń stosując opatrunki hydro-żelowe. Ze względu na rozległe oparzenia podjęto decyzję o zadysponowaniu śmigłowca LPR. Po uzyskaniu informacji o starcie LPR z bazy Wrocław, przystąpiono do przygotowania lądowiska na bazie torów łuczniczych OSiR Prudnik. Po przybyciu na miejsce ZRM Prudnik kontynuowano wspólnie schładzanie poszkodowanej, a następnie poczyniono przygotowania do transportu przez ZRM na lądowisko LPR.