14.12.2018r. Godz. 07:35Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.08.2014

dodano: 8 sierpnia 2014 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 9 sierpnia 2014 o 21:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym strażacy na terenie naszego województwa interweniowali 33 razy, w tym 17 razy wyjeżdżano do pożarów, 11 razy do miejscowych zagrożeń i 3 razy do alarmów fałszywych.

Poszkodowane zostały 3 osoby .

W miejscowości Mokra – Kolnia powiat głubczycki miał miejsce pożar w budynku wielorodzinnym z świetlicą wiejską. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zastano budynek, w którym ogniem objęty był cały dach. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i przystąpiono do akcji gaśniczej. Z informacji uzyskanych od osób postronnych (mieszkańców wsi) wynikało, że w budynku najprawdopodobniej nie było żadnych osób. Przybyły na miejsce patrol policji ustalił pozostałych właścicieli i po kontakcie z nimi potwierdził wcześniej uzyskane informacje. W pierwszej fazie działań przeszukano pomieszczenia znajdujące się na parterze oraz piwnicy i nie stwierdzono obecności osób. Podawano 3 prądy gaśnicze wody w obronie pomieszczeń pierwszego piętra. W dalszej części działań przystąpiono do podawania 5 prądów gaśniczych wody w natarciu na palącą się drewnianą konstrukcję dachu oraz w miarę możliwości przeszukiwania kolejnych pomieszczeń pierwszego piętra. Na czas prowadzonych działań na zabezpieczenie rejonu wezwana została jednostka OSP Grobniki. Starty materialne powstałe w tym zdarzeniu oszacowano na 50 tys. pln.

Małujowice powiat brzeski zostaliśmy wezwani do pożaru ścierniska. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożar został ugaszony przez właściciela pola, który uskarżał się na ból w okolicach klatki piersiowej. Poszkodowanego ułożono na desce ratunkowej, zastosowano tlenoterapię oraz wezwano zespół ratownictwa medycznego. Przybyły na miejsce ZRM postanowił przetransportować poszkodowanego do szpitala w Brzegu. Po zakończonych czynnościach medycznych przelano wodą spalone ściernisko. W zdarzeniu tym poszkodowane zostały dwie osoby właściciel pola i 23 letni mężczyzna ,który również uskarżał się na ból w płucach oraz zaprószone oczy.

sporządził

Dyżurny operacyjny województwa