19.12.2018r. Godz. 09:15Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.08.2015r.

dodano: 8 sierpnia 2015 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 9 sierpnia 2015 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 78 razy, w tym do 48 pożarów, 26 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmów fałszywych. W działaniach zaangażowane było 181 zastępów  w sile  819 strażaków, w zdarzeniach poszkodowane zostało 5 osób.

Do groźnego wypadku doszło dziś na trasie Pilszcz – Dzierżysław w powiecie głubczyckim gdzie z nie ustalonych przyczyn kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Pięć osób znajdowało się już za pojazdem,w tym trzy osoby poszkodowane, które były opatrywane prze zastępy zespół ratownictwa medycznego. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec LPR do jednego z poszkodowanych. W zdarzeniu tym ranne zostały trzy osoby a straty materialne oszacowano na 2 tys.pln.

Tuż po pół nocy zostaliśmy wezwani do poszukiwania zaginionej osoby na kąpielisku „Srebne” w Osowcu powiat opolski. Około godz. 01.44 nurek roboczy na głębokości około 3,5 metra i 30 metrów od brzegu odnalazł osobę poszkodowaną. Osoba została wyciągnięta z wody i przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. Lekarz wraz z ratownikami medycznymi podjął resuscytację krążeniowo-oddechową. Niestety nie przyniosła ona oczekiwanych rezultatów.

Większość interwencji do jakich wzywane były nasze zastępy w dniu dzisiejszym to pożary ściernisk i drobne pożary poszycia leśnego.

Sporządzili

mł.bryg. Rafał Bisowski i mł.kpt. Jan Wyciślik