16.12.2018r. Godz. 03:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.09.2013

dodano: 8 września 2013 o 19:09 | ostatnia aktualizacja: 9 września 2013 o 06:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.09.2013

Około godziny 14:38 na drodze między miejscowościami Dobrzeń Wielki i Kup doszło do wypadku drogowego z udziałem 3 samochodów osobowych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu terenu oraz zamknięciu ruchu  w obu kierunkach. Ratownicy odłączyli akumulatory w pojazdach, po czym przy użyciu narzędzi hydraulicznych, wykonali dostęp do osoby  poszkodowanej. Następnie przystąpiono do ewakuacji  i przetransportowania poszkodowanej  do karetki pogotowia. Dodatkowo w zdarzeniu poszkodowane zostały jeszcze 4 osoby, którym  ZRM udzielał medycznych czynności ratowniczych. 1  osoba została przetransportowana do szpitala karetką, a 1 osoba śmigłowcem LPR. Trzy osoby po udzieleniu MCR przez ZRM odmówiły transportu do szpitala.
Następnie z drogi przy pomocy sorbentów usunięto płyny eksploatacyjne.

Do podobnego zdarzenia  doszło około godziny 17:38 w miejscowości Reńska Wieś. Na drodze wojewódzkiej  nr 418 zderzyły się 2 samochody osobowe. W wyniku tego wypadku 2 osoby zostały poszkodowane. Tu również na czas prowadzonych działań zablokowano drogę.

mł.kpt. Jan Wyciślik