10.12.2018r. Godz. 07:32Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.11.2014

dodano: 8 listopada 2014 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 9 listopada 2014 o 22:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy 15 zdarzeń w tym 4 pożary i 11 miejscowych zagrożeń w których poszkodowanych zostalo 20 osób w tym jedna ze skutkiem smiertelnym.

O godz.10:13 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Głubczycach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Bogdanowice z udziałem dwóch samochodów osobowych i autobusu. Natychmiast do działań skierował 4 zastępy straży pożarnej w sile 14 strażaków oraz jednocześnie powiadomił ZRM i Policję o zaistniałym zdarzeniu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR potwierdził treść zgłoszenia oraz poinformował że jest 8 osób poszkodowanych lecz do 4 z nich będą strażacy musieli wykonać dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych po czym przystąpiono do działania. Po wydobyciu poszkodowanych z uszkodzonego pojazdu i udzieleniu KPP, najbardziej poszkodowaną osobę przekazano ZRM lecz niestety lekarz stwierdził zgon. Pozostałe osoby zostały zabrane do szpitala. Działania na tym odcinku drogi trwały ok. 4 godz.

Autor: kpt.Łukasz Kantor