10.12.2018r. Godz. 07:04Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.12.2014r

dodano: 8 grudnia 2014 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 10 grudnia 2014 o 00:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W czasie mijającej doby na terenie naszego województwa straż pożarna interweniowała 10 razy. Wyjeżdżano 4 razy do pożarów, 5 razy do miejscowych zagrożeń i 1 raz do alarmu fałszywego. W zdarzeniach tych w sumie poszkodowane zostały 6 osób, w tym 4 w wypadku drogowym. W działaniach ogółem udział brało 26 zastępów w sile 90 strażaków.

Pomiędzy miejscowościami Gręboszów a Domaszowice w powiecie namysłowskim doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały cztery osoby, w tym trzy z ciężkimi obrażeniami (z sam. Osobowego), zostały zabrane do szpitali. W akcji brało udział siedem zastępów Straży Pożarnej, działania nasze polegały na wykonaniu dostępu do dwóch poszkodowanych  osób oraz udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie zabezpieczyliśmy lądowisko dla śmigłowca LPR. Utrudnienia na drodze trwały ponad cztery godziny.

W Głubczycach cofka dymu w piecu kaflowym było przyczyną zatrucia CO. Dwoje mieszkańców ze względu na złe samopoczucie zostało zabranych do szpitala. Prawdopodobną przyczyną, była zła wentylacja ( pozaklejane kratki wentylacyjne w mieszkaniu). Wydano zakaz używania pieca do czasu sprawdzenia przez odpowiednie służby.

Autor: asp.sztab. Piotr Labusga