10.12.2018r. Godz. 17:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.01.2018 r.

dodano: 9 stycznia 2018 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 9 stycznia 2018 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 17 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów oraz 9 miejscowych zagrożeń. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 40 zastępów, w sile 146 strażaków.

Około godziny 17:13 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Brzegu otrzymał zgłoszenie o zadymionym mieszkaniu na 3 pietrze budynku wielorodzinnego w miejscowości Brzeg. Na miejsce akcji zadysponowano dwa zastępy JRG Brzeg, strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych zlokalizowali źródło zadymienia w okolicach pieca kaflowego, po czym ugasili tlące elementy w wannie z wodą. W momencie przybycia pierwszych zastępów straży lokatorzy zadymionego mieszkania znajdowali się na klatce schodowej. Dwójce dzieci udzielono wsparcia psychicznego a po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego przekazano ich ratownikowi medycznemu. Dzieci nie zostały zabrane do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania