22.01.2019r. Godz. 07:28Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.01.2019 r

dodano: 9 stycznia 2019 o 22:01 | ostatnia aktualizacja: 10 stycznia 2019 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 20 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 8 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 44 zastępy, w sile 181 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia

W miejscowości Igłowice, pow. namysłowski, na DK 39, samochód osobowy zjechał z drogi i znajdował się w rowie.  Podróżujące dwie osoby, znajdowała się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. W zdarzeniu, na granicy województw, brały udział jednostki z JRG Kępno oraz JRG Namysłów. Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala. Na czas działań ruch odbywał się wahadłowo

W Otmuchowie zostaliśmy wezwani do podejrzenia zatrucia tlenkiem węgla. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem osobom poszkodowanym ( dwie dorosłe oraz dwójka dzieci). Sprawdzono atmosferę na obecność gazów niebezpiecznych – wynik negatywny. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przewiózł wszystkie osoby do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania