14.12.2018r. Godz. 10:33Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.02.2015

dodano: 9 lutego 2015 o 18:02 | ostatnia aktualizacja: 9 lutego 2015 o 22:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Około godziny 13:11 w miejscowości Moszczanka (powiat prudnicki) z nieustalonej przyczyny ciągnik rolniczy spadł z mostu do rzeki Złot Potok. W ciągniku rolniczym znajdował się przytomny mężczyzna uwięziony w kabinie pod ciężarem traktora. Poza pojazdem znajdował się drugi mężczyzna, który nie uskarżał się na żadne dolegliwości i twierdził że był również uczestnikiem zdarzenia, pomocy medycznej udzielił mu ZRM. Działania straży polegały na wycięciu przy użyciu sprzętu hydraulicznego elementów zgniecionej kabiny oraz podniesieniu ciągnika rolniczego zestawem pneumatycznym umożliwiając ewakuację poszkodowanego. Poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce ZRM. Wrak ciągnika rolniczego wydostano na brzeg.

Dyżurny operacyjny

st. kpt. Jarosław Larski