17.12.2018r. Godz. 00:53Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.02.2016r.

dodano: 9 lutego 2016 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 10 lutego 2016 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 51 razy, z czego było 25 pożarów, 22 miejscowe zagrożenia oraz 4 alarmy fałszywe. W tym odnotowaliśmy zwiększoną liczbę, bo aż 13 zdarzeń związanych z silnymi wiatrami oraz 14 zdarzeń z pożarami suchej trawy na nieużytkach. W działaniach zaangażowane były 82 zastępy i 369 strażaków. Poszkodowane zostały 3 osoby.

• w godzinach południowych na A-4 samochód osobowy uderzył w barierkę oddzielającą pasy drogowe. Poszkodowany kierowca został przewieziony do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora;

• w Kluczborku na ul. Broniewskiego poszkodowane zostały dwoje małych dzieci w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali dzieci przybyłemu lekarzowi, który zdecydował zabrać poszkodowane do szpitala na obserwację. Przewietrzono pomieszczenia oraz pouczono mieszkańców jak bezpiecznie użytkować urządzenia grzewcze.

Stanowisko Kierowania

mł. kpt. Roman Felusiak