23.02.2019r. Godz. 19:50Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.03.2014r.

dodano: 9 marca 2014 o 21:03 | ostatnia aktualizacja: 10 marca 2014 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.03.2014r.

Ważniejsze zdarzenia:

1. Niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym było przyczyną zdarzenia drogowego do, którego doszło w godzinach popołudniowych w Kędzierzynie Koźlu na ul. Strzeleckiej. W zdarzeniu tym brały udział dwa samochody osobowe oraz dwa motocykle. W wyniku tego zdarzenia ranni zostali, kierowca samochodu i kierowca motocykla. Osoby te po udzieleniu pomocy medycznej przez ZRM zostały odwiezione do szpitala. Działania ratowników z JRG K-Koźle polegały na wstrzymaniu ruchu drogowego, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz neutralizacji płynów silnikowych.

2. Dyżurny Stanowiska Kierowania w Opolu o godzinie 11:55 otrzymał zgłoszenie, dotyczące wybuchu pieca centralnego ogrzewania na paliwo stałe.  Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. W wyniku zdarzenia zostały poszkodowane dwie osoby. Strażacy udzielali kwalifikowanej pomocy osobie poparzonej, ugaszono pożar w kotłowni, oddymiono i przewietrzono pomieszczenia oraz sprawdzono je na obecność tlenku węgla.

 

Od początku roku notujemy bardzo dużą liczbę interwencji związanych z wypalaniem traw. Tylko podczas minionej doby odnotowaliśmy 62 tego typu zdarzenia a od poczatku roku interweniowalismy aż 732 razy.

 

Dyżurny Operacyjny Województwa

mł. kpt. Roman Felusiak