21.03.2019r. Godz. 12:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.03.2019 r

dodano: 9 marca 2019 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 10 marca 2019 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 42 razy. Odnotowaliśmy 20 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.
W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 11 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 81 zastępów w sile 366 strażaków.

O godzinie 11:43 do straży pożarnej wpłynęła informacja, że na DK 46 w miejscowości Frydrychów doszło do wypadku dwóch samochodów ciężarowych.
Po rozpoznaniu stwierdzono, że po kolizji jedna z ciężarówek wpadła na słup energetyczny niszcząc go.
W zdarzeniu nikt nie poniósł obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu stref zagrożenia elektrycznością oraz zabezpieczaniu pracy pogotowia energetycznego.

O godzinie 17:38,  straż pożarna otrzymała zgłoszenie, że w miejscowości Burgrabice traktor przygniótł mężczyznę. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że mężczyzna został uwolniony spod ciągnika przez cywilnego operatora wózka widłowego.
Działania strażaków polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy, oraz przekazaniu go zespołowi ratownictwa medycznego. Mężczyzna z urazem nogi został przetransportowany przez ZRM do szpitala.

O godzinie 21:03 w miejscowości Malichów w powiecie oleskim doszło do wypadku trzech samochodów osobowych, w którym poszkodowanych zostało 7 osób jedna z nich poniosła śmierć.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania