13.12.2018r. Godz. 15:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.04.2014r.

dodano: 9 kwietnia 2014 o 22:04 | ostatnia aktualizacja: 10 kwietnia 2014 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 28 razy, w tym 12 pożarów oraz 16 miejscowych zagrożeń. W działaniach udział brało 58 zastępów i 242 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 5 osób.

Na trasie Prudnik – Jasiona miał miejsce wypadek drogowy z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejscu znajdował się patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego, który zajmował się dwoma osobami poszkodowanymi. Działania straży polegały na odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w obu pojazdach, kierowaniu ruchem drogowym, usunięciu pojazdów na pobocze oraz zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni. Osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala.

W miejscowości Jasienica Dolna, na przejeździe kolejowym doszło do wypadku z udziałem szynobusu oraz samochodu typu bus. W zdarzeniu poszkodowany został kierujący busem, pasażerowie szynobusu nie odnieśli żadnych obrażeń, zostali odwiezieni przez podstawiony autobus. Usunięto wrak pojazdu z nasypu na pobocze oraz uszkodzony słup energetyczny. Powstałe straty oszacowano na 20 tys.

sporządził

Dyżurny Operacyjny