11.12.2018r. Godz. 08:40Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.05.2012

dodano: 9 maja 2012 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 10 maja 2012 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

12:23 Wypadek drogowy między miejscowością Dębie a Dąbrowicami. Samochód osobowy uderzył w drzewo. Działania 3 zastępów straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu terenu akcji i odłączeniu akumulatora. Następnie usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni a pojazd przestawiono na pobocze. Na miejscu była policja i ZRM, który przebadał kierującego pojazdem. Poszkodowany odmówił przewiezienia do szpitala. Na czas prowadzenia działań droga była całkowicie zablokowana.

13:05 Najprawdopodobniej nadmierna prędkość była przyczyną wypadku do jakiego doszło  na drodze powiatowej nr 1921  pomiędzy miejscowościami Żytniów i Strojec. Zjeżdżając z łuku drogi samochód dostawczy fiat scudo zjechał z jezdni do rowu, a następnie wpadł na pole i przewrócił się na dach. Kierujący opuścił pojazd o własnych siłach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów OSP i PSP teren akcji zabezpieczono. Stan kierującego pojazdem sprawdzili na miejscu zdarzenia ratownicy ZRM. Ze względu na wyciek płynów eksploatacyjnych zdecydowano, aby ustawić pojazd na kołach. Powstałe straty oszacowano na kwotę około 60 tys. zł.

21:52 W Opolu przy ulicy Witosa zapalił się autobus MZK. W chwili przybycia 3 zastępów straży pożarnej autobus był cały w płomieniach. Pasażerowie sami opuścili pojazd. Nie było poszkodowanych. Na czas prowadzenia działań ulica Witosa była zablokowana.