11.12.2018r. Godz. 07:21Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.05.2014

dodano: 9 maja 2014 o 13:05 | ostatnia aktualizacja: 10 maja 2014 o 22:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 20 razy, w tym: 5 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 9 osób.

W powiecie kluczborskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 5.39 przyjął zgłoszenie dotyczące pożaru budynku hotelowo-mieszkalnego w miejscowości Krystyna. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych 14 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że:

- pali się budynek (część podpiwniczona – murowany, pozostała część budynku – drewniana),

- pożar obejmował całą drewnianą część budynku wraz z dachem,

- obiekt był remontowany i nie zamieszkały – brak osób poszkodowanych,

Działania straży pożarnej polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,

- podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na zewnątrz budynku z czego jeden podano

używając podnośnik hydrauliczny na palący się dach;

- podaniu dwóch prądów gaśniczych wewnątrz budynku,

- po ugaszeniu pożaru sprawdzeniu za pomocą urządzenia pomiarowego pomieszczeń, czy nie

występują zarzewia ognia.

Straty wstępnie oszacowano na ok. 600 tys. zł, uratowane mienie oszacowano na ok. 100 tys. zł. Przyczynę pożaru ustala policja.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa