16.12.2018r. Godz. 23:39Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.05.2015

dodano: 9 maja 2015 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 9 maja 2015 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Minionej doby na terenie  województwa odnotowaliśmy 24 zdarzenia w  tym 10 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

W Dobrodzieniu  na skrzyżowaniu DK 46 z drogą gminną miał miejsce wypadek, gdzie kierujący samochodem osobowym  nie zachował ostrożności i zderzył się z samochodem ciężarowym. W skutek zderzenia  samochód osobowy został zepchnięty do rowu i zapalił się. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej  KDR udał się na rozpoznanie i ustalił że  pali się samochód osobowy, kierowca przebywa poza pojazdem i  zaopatrywany jest przez ZRM, a  w odległości ok. 200 metrów stoi uszkodzony samochód ciężarowy z którego wyciekają płyny eksploatacyjne. Działania  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zatrzymaniu ruchu w obu kierunkach, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się samochód osobowy, zabezpieczeniu samochodu ciężarowego przed wyciekiem płynów eksploatacyjnych.  Po uzyskaniu informacji, że na miejsce został zadysponowany LPR, polecono przygotowanie lądowiska na pobliskiej polanie. Przyjęto śmigłowiec LPR   który przetransportował poszkodowanego do WCM w Opolu.

Autor: kpt.Łukasz Kantor