17.12.2018r. Godz. 01:05Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.05.2016

dodano: 9 maja 2016 o 22:05 | ostatnia aktualizacja: 10 maja 2016 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 28 razy w tym 5 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowanych było 49 zastępów i 226 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 4 osoby.

Na trasie Olesno – Kolonia Biskupska, samochód osobowy, na łuku drogi wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej, następnie przekazali pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego.

W Szyszkowie, pow. oleski, silne podmuchy wiatru były przyczyną częściowego zawalenia się budynku stodoły. Strażacy, przy pomocy kamery termowizyjnej, przeszukali gruzowisko pod kątem osób poszkodowanych, których nie stwierdzono. Ponadto usunęli elementy stwarzające ryzyko zawalenia się, następnie wygrodzili miejsce działań taśmą.

sporządził

mł.kpt. Damian Skowroński