09.12.2018r. Godz. 22:31Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.06.2012

dodano: 9 czerwca 2012 o 06:06 | ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2012 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 9.06.2012

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.06.2012
  1. W miejscowości Gracze (powiat opolski) dwa zastępy straży zadysponowano do palącego się samochodu osobowego. Ratownicy zastali samochód całkowicie objęty pożarem, który zaparkowany był w bliskiej odległości ściany szczytowej budynku mieszkalnego. Zabezpieczono teren działań, ratownicy w aparatach ODO podali dwa prądy wody. Jeden na palący się samochód, drugi w obronie na budynek. Nie stwierdzono pożaru w budynku. Straty oszacowano na 3 tys. zł a uratowane mienie na 150 tys. zł.

2. Zabezpieczano skutki zdarzeń drogowych, w których ranne zostały dwie osoby:

- w Murowie (powiat opolski) samochód dostawczy uderzył w drzewo, jedna osoba została ranna, strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwolnili poszkodowaną osobę, straty oceniono na 20 tys. zł.

- w miejscowości Pogorzela (powiat brzeski) jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia samochodu osobowego z motocyklem, strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu motocykliście.