11.12.2018r. Godz. 16:46Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 09.06.2015r.

dodano: 9 czerwca 2015 o 21:06 | ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2015 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 15 razy, w tym 5 pożarów oraz 10 miejscowych zagrożeń. W działaniach zaangażowanych było 40 zastępów i 162 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 4 osoby.

W miejscowości Grądy. pow. nyski doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Pożarem objęty był cały dach, poddasze oraz klatka schodowa. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem jednostek straży. Podczas działań gaśniczych jeden z mieszkańców źle się poczuł, strażacy udzielili mu kwalifikowane pierwszej pomocy. Powstałe straty oszacowano na 50 tys.

Na obwodnicy Otmuchowa, DK 46 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego oraz osobowego. Strażacy udzielili kwalifikowanej pomocy poszkodowanemu pasażerowi osobówki oraz monitorowali jego stan do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Następnie ewakuowano pasażera z pojazdu do karetki. Ponadto zabezpieczono teren na czas prowadzenia czynności dochodzeniowych przez policję oraz usunięto rozlane płyny eksploatacyjne z jezdni. Na czas działań ruch odbywał się wahadłowo.

sporządził

Dyżurny Operacyjny