17.12.2018r. Godz. 01:09Najnowsze interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 09.07.2014r

dodano: 9 lipca 2014 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 9 lipca 2014 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 56 razy: w tym 3 pożary, 52 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy . W działaniach udział brało 89 zastępów i 352 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń poszkodowanych zostało 9 osób, w tym jedna śmiertelna.

Ważniejsze zdarzenia

O godzinie 13:20 do SK w K-Koźlu wpłynęło zgłoszenie o osobie poszkodowanej która znajduje się na rusztowaniu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że na czwartym poziomie rusztowania budynku mieszkalnego znajduje się poszkodowany pracownik firmy remontowej, który uległ porażeniu prądem elektrycznym. Przybyła na miejsce zdarzenia jednostka straży dokonała ewakuacji poszkodowanego z rusztowania na ziemię. Poszkodowanego, w stanie nieprzytomnym, natychmiast przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego, i prowadzono czynności resuscytacyjne. Niestety po ok 40 min. lekarz stwierdził zgon.

W miejscowości Skarbiszów o godzinie 17:26 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren, na czas prowadzonych działań wstrzymano ruch w obu kierunkach. Na miejscu był już ZRM, który zajmował się poszkodowanymi( 4 osoby). Ratownicy odłączyli akumulatory w pojazdach i zebrali rozlane płyny eksploatacyjne.

W Opolu na ul. Niemodlińskiej miał miejsce wypadek z udziałem dwóch sam. Osobowych. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby którymi zajmował się ZRM. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów oraz zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych.

W związku z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem Opolscy ratownicy interweniowali 35 .

Stanowisko Kierowania

kpt. Krzysztof Letki